Prowadzę indywidualne lekcje rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych. Spotykamy się w mojej pracowni w Warszawie na Ochocie, bądź też dojeżdżam do Ciebie na terenie Warszawy. Możliwe są również lekcje on-line lub w plenerze.

Przyjeżdżasz do mnie raz lub dwa razy w tygodniu z teczką Twoich prac, które omawiamy, wybieramy najlepsze prace, ogólnie mówiąc nadajemy kierunek rozwoju dla Twojego talentu.

Nie ważne czy masz predyspozycje do bycia realistą lub abstrakcjonistą – konsekwentnie pod moim kierunkiem rozwijasz swój indywidualny styl. Jednocześnie chronię Cię przed popadnięciem w manierę, która blokuje artystyczny rozwój.

Jeśli zamierzasz zdawać na ASP lub do Liceum Plastycznego, musisz posiąść umiejętność wykonania w 4 godziny egzaminu obrazu z martwą naturą – plakatówkami lub olejno. Taką umiejętność wykonania na szybko obrazu będziesz pod moim okiem szkolił. Jeśli do szkoły artystycznej nie zdajesz – uczęszczasz do mnie po prostu na lekcje malarstwa. Uczę Cię o kolorze, o kompozycji, omawiamy także dzieła dawnych mistrzów i malarstwo współczesne, aby uświadomić Ci dynamikę przemian zaistniałych w sztuce na przestrzeni wieków. Pod moim kierunkiem zaczniesz malować olejno – wprowadzę Cię w podstawy technologii malarstwa olejnego.

Pamiętaj, że nawet Picasso na początku był realistą. Zanim wypracował swój styl, doskonale opanował warsztat realistycznego rysunku i malarstwa z natury, jak także technologii malarskich. Tą samą drogą poprowadzę Ciebie. Jeśli jesteś początkującym adeptem sztuki, rozpoczniemy naukę od absolutnych podstaw: będzie to nauka rysowania ołówkiem własnych dłoni i stóp, a następnie wykonywania szybkich szkiców całych postaci. Nauczysz się kompozycji oraz wykształcisz sztukę swobodnego operowania narzędziem: ołówkiem lub węglem. Stopniowo przejdziemy do rysunku studium całej postaci z natury, czego ukoronowaniem będą Twoje studia postaci w formacie brystolu 100 x 70 cm – jest to standard nauki na Akademii Sztuk Pięknych.

Generalnie udzielam korekt prac wykonanych przez Ciebie samodzielnie w domu, jednakże jest możliwość rysowania bezpośrednio w mojej pracowni, przy mnie – szczegóły do omówienia indywidualnie.

Z moją pomocą nabędziesz i rozwiniesz umiejętności rysowania i malowania z natury – postaci człowieka i martwych natur, tworzenia wypracowanych prac, jak i szkiców. Jeśli zdajesz na ASP lub do Liceum Plastycznego, naukę mocno ukierunkujemy – abyś zdał. Przygotujemy i ułożymy prace do teczki, która, jak wiesz, musi być świetna, wyróżniająca się, aby przejść, by dopuścić Cię do egzaminów praktycznych.

Pamiętaj jednak – cały trud jest po Twojej stronie, wedle prawdy: praktyka czyni mistrza. Im więcej będziesz pracował, tym szybciej będziesz robił postępy.