Lekcje w tygodniu, w weekendy, wakacyjne

Udzielam lekcji w tygodniu, w weekendy, jak także w wakacje. Terminy do uzgodnienia.

W mojej pracowni robimy przeglądy Twoich prac wykonywanych przez Ciebie samodzielnie w domu. Będą zadawane przeze mnie prace domowe. Możesz też rysować i malować u mnie w pracowni, jeśli nie masz warunków do pracy w domu.

Jeśli jesteś osobą całkowicie początkującą, rozpoczniemy naukę od szkiców ołówkiem na kartkach A4. Będą to szkice Twoich dłoni i stóp. Będziesz je wykonywać, aż opanujesz umiejętność szkicowego, poprawnego rysunku anatomicznego. Stopniowo przejdziemy do szkiców całej postaci. Potem będziesz uczyć się rysować postać na brystolu o wym. 100 x 70 cm (wymogi egzaminacyjne na ASP). To już nie będzie szkic, ale złożony rysunek anatomiczny. Jednocześnie będzie to nauka kompozycji i perspektywy (postać + tło).

Nauka praktyczna wsparta będzie teorią. Przeanalizujemy wspólnie zagadnienie perspektywy oraz koloru w sztuce na przestrzeni wieków. Zdobyta wiedza teoretyczna wyczuli Cię na pewne aspekty w pracy twórczej, których istnienia nawet prawdopodobnie sobie wcześniej nie uświadamiałeś. Z tej wiedzy wyciągniesz praktyczne wskazówki dla swojej sztuki.

Ponadto, podbudujesz dzięki mnie wiedzę z technologii malarskich. Pouczymy się o narzędziach malarskich, mediach, werniksach itp. Będzie to wstępna wiedza, która zachęci Cię do samodzielnych eksperymentów technologicznych malarskich i zapoczątkuje Twoją drogę do stania się twórcą profesjonalnym.