Lekcje rysunku lub malarstwa w Warszawie możemy zorganizować w Łazienkach Królewskich. Ponadto, lekcje mogą odbyć się w: Parku Szczęśliwickim, na Polach Mokotowskich lub w Parku Mauzoleum Żołnierza Radzieckiego.

Walory Łazienek są znane. Szczęśliwice polecam do rysowania i malowania ze względu na fantastyczne widoki (jest wielka góra i kręte jeziora). Ciekawe walory wizualne mają Pola Mokotowskie, jest tam np. cudna fontanna i często jest duży spokój. Park Mauzoleum Żołnierza Radzieckiego ma natomiast świetne monumenty żołnierzy do ćwiczenia rysowania, jest tam też na ogół bardzo spokojnie, można znaleźć ciekawe miejsca dla wykonania rysunku/obrazu.

Rysowanie bądź malowanie w plenerze będzie świetnym treningiem ręki, a przede wszystkim nabywaniem umiejętności szybkiej pracy. Ponadto będzie to trening pracy w stresującej sytuacji, np. szybkie ukradkowe szkice ludzi wypoczywających na ławkach czy kocach. Opanowanie umiejętności pracy w niekomfortowej sytuacji (np. strach, że model zaraz „zwieje”), przyda się szczególnie osobom, które planują w przyszłości egzaminy do szkół artystycznych. Umiejętność szybkiej pracy i zdolność dokończenia rysunku postaci, gdy model już odejdzie lub zmieni nawet lekko pozę – to wszystko przyda się. Niektóre osoby świetnie przygotowane technicznie do egzaminów artystycznych na egzaminach ponoszą porażkę, bo zżera je stres, brak możliwości pracowania w komfortowych, bo znanych sobie warunkach. Dlatego podkreślam, iż praca w plenerze jest ważna, bo może stwarzać różne niespodzianki. Zahartują one Twoja psychikę, co przyniesie wymierne korzyści chociażby podczas egzaminu.

Oczywiście twórczą pracę w plenerze polecam każdemu. Bo to także olbrzymia przyjemność. Początkującym zaproponuję lekcje rysowania, szkicowania postaci w parkach. Wystarczy lekka, mała deska na kolana, kartki A4, markery i ołówki o twardości B-B8. Zajęcia w plenerze organizuję w ciągu roku szkolnego jak i w wakacje.

Zajęcia w plenerze organizuję w ciągu roku szkolnego jak i w wakacje.